DSCF1261.jpgDSCF1267.jpgDSCF1269.jpg

Po příjezdu na místo, byl ohněm zasažen prostor o rozměrech cca 4x10m.Na místě již zasahovala jednotka HZS Chrudim, která již započala likvidaci tohoto požáru.Za použití vysokotlakého proudu bylo započato hašení doutnajících ohnisek a za pomocí kopáčů se skládka rozhrnovala a skrytá ohniska byla dohašována. Oheň byl uhašen cca ve 12:30.

Nabočany.jpgNabočany1.jpgNabočany.jpg

Nabočany - Zasněžená komunikace byla zřejmě příčinou hrozivě vypadající dopravní nehody.Čtyřiačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla Iveco s přívěsem při průjezdu pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a na zasněžené komunikaci dostal smyk. Tento nezvládl, přejel do protisměru a přední částí narazil do oplocení a garáže rodinného domu. "Při nehodě došlo k hmotným škodám na jízdní soupravě, oplocení, garáže a v ní zaparkovaného osobního automobilu Peugeot," vyjmenovává způsobené škody tiskový mluvčí chrudimské policie Lukáš Maier.Dále byl poškozen vzrostlý strom a také samotný dům, u kterého k havárii došlo. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Způsobené škody byly policií vyčísleny na téměř 330 tisíc korun.
Ošklivě vypadající nehoda si naštěstí vyžádala pouze majetkové škody a nikoliv zranění či lidský život.

Dne 6. září kolem 18.45 hodin vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči likvidovat požár svinovacího lisu na slámu typu JOHN DEERE, který hořel na poli v Nabočanech. Příčinou vzniku požáru byla technická závada – zadření ložiska horního podávacího válce. Požár byl zlikvidován v 19.16 hodin. Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na nejméně 100 tisíc korun.

Svinovací lis.jpgsvinovací lis 1.jpg

NABOČANY: V úterý 15. prosince v 9.11 hodin byla jednotka hasičů z Chrudimi spolu s dobrovolnými hasiči z Chrasti a Hrochova Týnce vyslána na požár skládky. Jednalo se o požár skládky u silnice za obcí Nabočany.

„Po příjezdu na místo byla skládka v plamenech. Jelikož hořely pneumatiky a plastový odpad, použili hasiči k hašení jeden C proud s příměsí pěnidla,“ řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Po lokalizaci požáru předali profesionální hasiči místo zásahu jednotce SDH Chrast, která prováděla dohašovací práce.

091215a_vnahled.jpgNab.jpgnab2.jpg

Nabočany.jpgnabočany2.jpgnabočany1.jpg